TOP 8 brīvdienu galamērķi un pilsētas Latvijā

TOP 8 brīvdienu galamērķi un pilsētas Latvijā

1. Tērvetes dabas parks. Šī vieta ir viena no iecienītākajām tūristu un pat Latvijas iedzīvotājiem draudzīga vieta. Kopējā dabas parka platība ir 1200 ha. Ja jūs plānojat braukt uz Tērvetes dabas parku, gatavojaties vismaz 3 stundu ilgajam pastaigām. Ideāla laika pavadīšana kopā ar ģimeni, jūsu bērniem tur noteikti patiks, jo jūs sagaida Pasaku mežs, Atrakciju laukums un Rūķīšu mežs.
2. Gaujas Nacionālais parks. Vai jūs zinājāt, ka šīs parks ir ne tikai lielākais parks Latvijā, bet arī vecākais? Tas tika izveidots 1973.gadā, parkam ir vairāk nekā 90 000 ha platība. Gaujas Nacionālajā parkā ir iespēja apskatīt dažādas klintis, alas, kultūrvēsturiskus pieminekļus, baznīcas, muižas, ka arī aktīvai atpūtai ir iespēja izmēģināt unikālās atrakcijas.
3. Ķemeru Nacionālais parks. Ja jūs vēlaties apskatīties vienu no lielākajiem augstajiem purviem Latvijā, mitrājus, dumbrājus, ezerus, Baltijas jūru krastu, tad jums noteikti jābrauc uz Ķemeru Nacionālo parku. Šīs parks ir slavens ar to, ka tas ir īpašs ar lielo bioloģisko daudzveidību. Un cik lieliskas fotogrāfijas sanāks parkā.
4. Pilsētas Latvijā, kā mazā Venēcija? Kuldīga! Kuldīgas šarms neatstās vienaldzīgu nevienu, lieliski piemērota romantiskai atpūtai. Dodaties romantiskajā pastaigā pa vecpilsētu, izbaudiet gardēžu cienīgu maltīti, izdzīvojiet Senās Kuldīgas stāstu un obligāti izložņājiet Riežupes smilšu alas. Kuldīga-pilsēta, uz kuru gribās atgriezties.
5. Turaidas muzejrezervāts. Tā ir plaša teritorija, kura ir bagāta ar arheoloģijas, vēstures, arhitektūras un mākslas pieminekļiem, kas stāsta par notikumiem sākot pat no 11. gadsimta. Turaidas muzejrezervāta teritorija ir 43 ha liela, tur atrodas Turaidas mūra pils, Turaidas Rozes piemiņas vieta, baznīca ar Baznīckalnu, Tautasdziesmu parks ar Dainu kalnu un vēl daudz cita.
6. Cēsis  viena no vislabāk saglabātajām viduslaiku pilsētām Baltijā. Protams, Cēsis nav lielākās Latvijas pilsētas sarakstā, toties ir Latvijas skaistāko pilsētas sarakstā. Cēsīm ir vairāk nekā 800 gadu vēsture. Cēsis ir slavena ar savu Cēsu pils komplesu, Viduslaiku pils atrodas paša pilsētas sirdī ar Livonijas laika pilsdrupām. Cēsīs arī ir iespējams pastaigāties par Cīrulīšu dabas takām. Arī iesākam laivas braucienu no Cēsīm līdz Siguldai.
7. Rundāles pils un muzejs. Ja jūs nekad nebijāt Rundales pilīm jums noteikti jāaizbrauc uz turieni, jo vieta ir tiešām maģiska. Pilī ir vairāki dārzi: franču stila dārzs, strūklaku dārzs un rožu dārzs, ka arī amfiteātris. Turpat arī atrodas muzejs, kurā var iepazīties ar Rundāles pils celtniecību un hercogu dzimtes pēcnācējiem. Lieliska vieta pastaigai.
8. Topā labākās pilsētas Latvijā ir Liepāja. Šī pilsēta iemīl sevī no pirmā acu skatiena. Pilsēta pie jūras krasta, skaista vecpilsēta, dabas parki un gastronomijas baudījumi. Iesākam apskatīties Ziemeļu molsu, Karostas cietumu, piemiņas vietu Spoka koks un, protams, izbaudīt gardas vakariņas kādā no zivju restorāniem, jo jūras veltes tur vienmēr būs svaigas.